Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vycházky potkana

3. 1. 2008

                     Vycházky

Potkan nevydrží celý den v kleci a tak mu musíte dopřát více svobody. Ze začátku postačí když ho necháte proběhnout po sedačce, nebo si ho alespoň dejte na rameno a projděte se s ním po bytě.
Když potkan lépe pozná části bytu bude chtít objevovat další a další, proto dávejte velký pozor, aby vám neutekl a neschoval se pod nábytek. Nikdy ho zpod nábytku nevyndavejte násilím, protože to se mu určitě nebude líbit a stejně se vám to hned nepodaří. Radši ho nalákejte na pamlsek a on vyleze sám.

Každý potkan je jiný! K nějakému získáte důvěru brzy a tak ho necháte proběhnout i po celém pokoji, ale ňáký může být naopak plachý a schová se kam může.

POZOR!
Potkan rád ochutnává předměty a tak jsou dvě možnosti jak všechny předměty uchránit. Buď všechno schováte a nebo ho budete pořád pozorovat. Když uvidíte, že potkan něco okusuje, hned mu vynadejte. Když potkan dostane vynadáno za to co provedl pamatuje si to, ale to není důkaz toho, že to už neudělá. Potkan nesmí přijít do kontaktu s ostatními zvířaty a velký pozor dejte na kabely a ostatní nebezpečné věci.

Obrazek


Náš Jerry vždycky dostal vynadáno a dneska už to nedělá. Poprvé dostal vynadáno když utekl do kuchyně, vlezl za sporák a začal tak jíst hranolku, která tam omylem zapadla. Museli jsme odsunout sporák a patřičně mu vynadat. Neměla jsem z toho moc dobrý pocit, ale když podruhé utekl hranolku jedl před sporákem. Od té doby mu důvěřuji a nic vážného neprovedl.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:)

(Nikola, 4. 11. 2010 22:07)

Prosim vás potřebuji se zeptat,Mám doma psa a chci si pořídit i potkana šlo by to?Odpověd na email:Horkanikola@seznam.cz prosím...

křeček

(kája, 18. 1. 2009 15:29)

muže se džungarský křeček taky koupat
moje sestřenice řikala že jo tak se chci přesvěčit aby v tý vodě třeba nezmrzl.

takhle musim............

(terka, 31. 12. 2008 13:41)

Takhle musim dávat pozor i na svoje potvory (osmáky degu)
koukni na můj blog:
http://eiglovaterka.sblog.cz/

joooooooooo

(YNEL, 13. 7. 2008 11:42)

hustej článek

Vynadat......

(PotkanJerry, 31. 3. 2008 21:09)

Vynadat potkanovi je asi to nejdůležitější. Když vidíš, že má potkan v plánu dělat nějaké nekalosti, je třeba mu vynadat v tu správnou chvíli, aby si to potkan uvědomil. Musíš dát potkanovi jasně najevo, že něco provedl. Samozdřejmě s mírou. Také musíme koukat na to co potkan dělá správně a za každou správnou věc by měl dostat odměnu. Hodně štěstí a hl. hodně trpělivosti v ochočení......

Rada jak na potkany...

(Handulínek, 30. 3. 2008 21:24)

Ahojky,mám 2 potkanice,a chtěla bych si je ochočit,ale to nějak zvládnu,ale potřebuju poradit jak mám své Lamyjce vynadat...

Šlo by to...

(PotkanJerry, 2. 3. 2008 11:29)

Článek si okopírovat můžeš, ale odkaz zdroje dej hned pod nadpis.

mužu se zeptat?

(potkanov, 2. 3. 2008 11:22)

Ahoj můžu se zepta? mohl bych si okopírovat tento článek? zdroj: by tam byly tvoje stránky.